30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’MIZ KUTLU OLSUN

Kurtuluş Savaşı’mızın kaderini belirleyen ve zaferle sonuçlanan 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz’un 98. Yılı’nı ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gurur duyarak kutluyoruz. 

30 Ağustos Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurulmasını sağlayan tarihimizin en önemli kurtuluş zaferlerindendir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığı’ndaki bu zaferimiz, Türk ordusunun ve Türk halkının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği, saygıyla andığımız en kutsal fedakârlık ve başarılardan biridir. 

Esaretin ve işgalin vatan topraklarımızdan sökülüp atıldığını anlatan bu Milli Bayramı’mızda, Kurtuluş Savaşı’mızdan bugüne başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 

Bize düşen, dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemizi iç ve dış saldırılara karşı korumak, birlik ve beraberlik ruhu içinde vatanımızı geleceğe taşımaktır. Vatandaşlık bilinci ve sorumluluğuyla halkımızın her bir ferdinin şehitlerimize karşı ülkeye sahip çıkma borcu vardır. Bu borcu, sadece ve sadece ülkemiz için çalışarak, ülkemizi daha çağdaş, müreffeh ve her alanda güçlü hale getirerek ödeyebiliriz. 

Bu bilinçle hareket eden binlerce üyeden oluşan Sualtı Sporları Federasyonu olarak, sualtı topluluğu ailemiz başta olmak üzere tüm Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutlarız. 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu