DALIŞ VE CANKURTARMA MERKEZLERİMİZ: PANDEMİ TEDBİRLERİNE DİKKAT!

DALIŞ VE CANKURTARMA MERKEZLERİMİZ: PANDEMİ TEDBİRLERİNE DİKKAT!

Sahil bölgelerindeki tatil beldelerinde son günlerde ciddi artış gösteren yerli ve yabancı turist sayısı, oluşan kalabalıklar, kişisel tedbirlerin maalesef gevşetilmesi koronavirüsü salgınında vaka sayılarının artacağı yönünde ciddi endişeleri de beraberinde getirmektedir.

Dalış ve cankurtarma merkezlerimizin yoğun olarak hizmet verdiği deniz turizminde son günlerde ortaya çıkan kaygı verici bu tablonun bu merkezlerimiz tarafından ciddiyetle yakından takip edilmesi gerekmektedir. Dalış merkezi yetkilileri, dalıcıları ve çalışanlarının faaliyet merkezlerinde, dalış turu teknelerinde yerli ve yabancı turistlere yönelik ateş ölçer hizmeti, sosyal mesafe kuralına, kişisel hijyene ve maske kullanımına riayet konusunda azami özen göstermelidir.

Ayrıca turistlerin kullandığı dalış malzemelerinin hijyeni konusunda hassasiyet çok önem arz etmektedir. Diğer yandan cankurtarma merkezi çalışanlarımız ve cankurtaranlarımızın da hizmetleri sırasında uyguladıkları pandemi kurallarında disiplinden taviz vermemeleri gerekmektedir.

Halkın tedbirleri azalttığı bu son günlerde cankurtaranlarımızın görev noktalarında ve faaliyet sahalarında pandemi tedbirleri konusunda daha duyarlı hareket etmeleri önem taşımaktadır.

Dalış ve cankurtarma merkezlerimize duyurulur.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu