Engelli Dalıcı Eğitmeni ve Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı Seminerleri 04-05 Nisan 2020 tarihlerinde Muğla’da yapılacaktır.

Engelli Dalıcı Eğitmeni ve Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı Seminerleri 04-05 Nisan 2020 tarihlerinde Muğla’da yapılacaktır.

Federasyonumuz tarafından planlanan Engelli Dalıcı Eğitmeni ve Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı Seminerleri 04-05 Nisan 2020 tarihinde DALYAN/MUĞLA yapılacaktır. Seminerin yapılacağı yer DALYAN BCSPA OTEL (www.bcspahotel.com) dir. Otelde eğitim süresince tam pansiyon konaklama yapılacaktır. İki günlük seminerde konaklama,kahvaltı,oglen yemeği,akşam yemeği ve diğer kullanım ücreti  iki kişilik odada kişi başı 300 tl dir. Tek kişilik oda konaklama farkı 50 tl dir. Ödemeler isim listesi belli olduktan sonra anılan otele yapılacaktır.

Engelli Dalıcı Dalış Talimatı 16.02.2018 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Engelli bireylerimize ülke karasularını ve dalış yapılabilecek havuzları kapsayan su altı etkinliklerinin yapılabilmesi için, eğitmenlerimizin ve engelli dalıcı asistanlarının uyacakları kural ve standartların anlatılacağı bir seminer düzenlenecektir.

Seminere 16.02.2018 tarihli Engelli Dalıcı Dalış Talimatının, Engelli dalıcı eğitmen eğitimlerine katılma Madde-6 (2) Genel Koşullarını ve TSSF’ nin yetkili kuruluşunda en az bir yıl kayıtlı eğitmen olarak çalışmış olma koşulunu sağlayan tüm eğitmenlerimiz ve Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı eğitimlerine Madde-5 (1)/ç Koşullarını sağlayan tüm üç yıldız seviyesindeki dalıcılarımız katılabilecektir.

Engelli Dalıcı Eğitmeni Semineri kontenjanı 40 (kırk) Engelli Dalıcı Eğitmeni, 20 (yirmi) Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı olmak üzere toplam 60 kişi ile sınırlıdır. Aşağıda yer alan katılım dilekçesini eksiksiz doldurarak diğer evraklar ile birlikte TSSF İstanbul birimine ulaştıran katılımcılar başvuru sırasına göre belirlenecektir. Seminere katılacak adaylarımızın en geç 24 Mart 2020 Cuma tarihinde mesai bitimine kadar katılım dilekçelerini ve istenen belgeleri dosya halinde Federasyonumuz İstanbul birimine ulaştırmaları gerekmektedir.

5 Nisan 2020 Pazar günü havuz uygulaması yapılacaktır. Adaylarımızın tüm eğitimleri takip etmesi, havuz uygulamasına katılması zorunludur. Tüm eğitimlere eksiksiz katılan ve seminer sonunda yapılan sınavda başarılı olan eğitmenlerimize Engelli Dalıcı Eğitmeni belgesi, üç yıldız dalıcılarımıza da Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı belgesi düzenlenecektir.

BAŞVURU KOŞULLARI ve BAŞVURU DOSYASINDA OLMASI GEREKEN BELGELER: 

Engelli Dalıcı Eğitmeni:

 1. Seminer Katılım dilekçesi ASLI – 2020-Engelli-Dalici-Egitmeni-katilim-dilekcesi
 2. TSSF/CMAS Dalış Eğitmeni brövesini aldıktan sonra bir dalış kuruluşunda en az 1(bir) yıl kayıtlı eğitmen olarak çalıştığını gösterir belge FOTOKOPİSİ (e-devlette TSSF Uygulamasında mevcut)
 3. E-devletten seminer tarihi itibariyle 6 (altı) aydan daha eski tarihli olmamak koşulu ile adli sicil kaydı belgesi ASLI (sicil kaydınız var ise gerekçeli karar ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.)
 4. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nden alınacak ve seminer tarihi itibariyle 6 (altı) aydan daha eski tarihli olmamak koşulu ile ‘Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği’ne göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men ve hak mahrumiyeti cezası almamış olduğuna dair belge ASLI (e-devletten alınan belge geçerlidir.)
 5. Sualtı Sporları, Cankurtarma, Sukayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu Aletli Dalış Yönetmeliği ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Donanımlı Dalış Yönetmeliğine göre belgesi süresiz veya bir defada iki yıl, toplamda üç yıl süre ile iptal edilmemiş olduğuna dair Federasyondan alınacak belge için doldurulacak dilekçe 2020-sureli-suresiz-belge-iptal-dilekcesi-engelli-dalici-egitmen  ASLI (Dilekçeyi ıslak imzalı olarak doldurup formlar ile beraber gönderiyorsunuz.(e-imza geçerli değildir) Bu dilekçeniz ile sistemden kontrol ediliyor ve ceza ve iptal durumuna göre işlem yapılmaktadır. Size yazılı olarak herhangi bir belge gönderilmemektedir.)

Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı:

 1. Seminer Katılım dilekçesi ASLI – 2020-Engelli-Dalici-Egitmen-Asistani-katilim-dilekcesi
 2. TSSF/CMAS üç yıldız dalıcı kimliği fotokopi
 3. Üç yıldız dalıcı kimliğini aldıktan sonra en az 6 ay geçmiş olduğuna dair belge fotokopisi
 4. Üç yıldız dalıcı kimliğini aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış kaydı fotokopisi
 5. E-devletten seminer tarihi itibariyle 6 (altı) aydan daha eski tarihli olmamak koşulu ile adli sicil kaydı belgesi ASLI (sicil kaydınız var ise gerekçeli karar ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.)
 6. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nden alınacak ve seminer tarihi itibariyle 6 (altı) aydan daha eski tarihli olmamak koşulu ile ‘Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği’ne göre bir defada altı ay veya son üç yıl içerisinde toplam bir yıl yarışmalardan men ve hak mahrumiyeti cezası almamış olduğuna dair belge ASLI (e-devletten alınan belge geçerlidir.)
 7. Sualtı Sporları, Cankurtarma, Sukayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu Aletli Dalış Yönetmeliği ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Donanımlı Dalış Yönetmeliğine göre belgesi süresiz veya bir defada iki yıl, toplamda üç yıl süre ile iptal edilmemiş olduğuna dair Federasyondan alınacak belge için doldurulacak dilekçe
 8. 2020-sureli-suresiz-belge-iptal-dilekcesi-engelli-dalici-egitmen ASLI (Dilekçeyi ıslak imzalı olarak doldurup formlar ile beraber gönderiyorsunuz.(e-imza geçerli değildir) Bu dilekçeniz ile sistemden kontrol ediliyor ve ceza ve iptal durumuna göre işlem yapılmaktadır. Size yazılı olarak herhangi bir belge gönderilmemektedir.)

PROGRAM:

ADRES :

BC SPA HOTEL DALYAN

Gürpınar Mah 313 Sk No:7 Dalyan Ortaca / Muğla. Telefon: 0 252 284 21 01-51. Faks: 0 252 284 21 02.  Eposta: info@bcspahotel.com.

PROGRAM:

2020-Engelli-Dalici-Semineri-Program

TARİH SAAT PROGRAM DETAYI
09.00 Kayıt işlemleri.
09.30 Engelli Dalıcı Dalış Talimatı Sunumu
Eğitmen Murat KULAKAÇ
10.30 Engelli Dalıcı Eğitmen El Kitabı Sunumu
Eğitmen Murat KULAKAÇ
12.00- Öğle Yemeği
13.30
13.30 Engelli Dalıcılara Yönelik Fizyoterapist Sunumu
26.01.2019 Fizyoterapist
Cumartesi 15.00 Engelli Dalıcılara Yönelik Psikiyatrist Sunumu
Psikolog Fatma Günışık KUMRU
16.00 Engelli Dalıcılara Yönelik Özel Eğitim Sunumu
Özel Eğitim Uzmanı Ümmü KUMRU, Doğan KUMRU
17.30
Engelli Dalıcı Eğitimine yönelik video gösterimi
Eğitmen Murat KULAKAÇ
18.00 Sınav ve Kapanış
19.00 Protokolün katılacağı akşam yemeği
09.00- Engelli Dalıcılara Yönelik Su Çalışma Sunumu
12.00 (Engelli Dalıcılara Yönelik Su Çalışması Bc Spa Hotel havuzunda yapılacaktır.)
12.00- Öğle Yemeği
27.01.2019 13.00
Pazar 13.00- Engelli Dalıcılara Yönelik Su Çalışma Sunumu
16.00 (Engelli Dalıcılara Yönelik Su Çalışması Bc Spa Hotel havuzunda yapılacaktır.)
16.00 Kapanış