ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 105. YILI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 105. YILI KUTLU OLSUN

Birinci Dünya Savaşı’nın ve Türk milletinin kaderini değiştiren, tarihimizin en büyük zaferlerinden 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 105. Yıldönümü’nü gururla kutluyoruz. 1. Dünya Savaşı’nda İhtilaf Devletleri tüm güçleriyle denizden ve Gelibolu Yarımadası’ndan saldırıya geçtiler. Türk ordusu ve kahraman Türk halkının muhteşem savunması ve ardından taarruzu mutlak bir zaferle sonuçlandı.

Çanakkale Savaşı’nda genç bir subay olmasına rağmen askeri dehası ve cesareti ile ordumuzu ve ülkemizi zafere götüren Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki askerlerimizin canları ve kanlarıyla kazanılan Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıldönümü’nde Ulu Önder’imizi, Çanakkale şehitlerimizi büyük bir saygı ve rahmetle anıyoruz.

Vatanımızın bağımsızlığı uğruna bugüne kadar canlarını hiçe sayan tüm şehitlerimizin ruhunu minnet ile yad ederken, gazilerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Şehitlerimizin huzur içinde uyuması için bizlere emanet edilen bağımsız vatanımızın ilelebet yaşatacak olan vatanseverlik, bilim ve ahlak ilkelerini şiar edinen gençleri bu ülkeye kazandırmaya devam edeceğiz.
Sualtı topluluğu üyelerimizin, tüm Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni tüm kalbimizle kutlarız.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu