SERBEST DALIŞ MİLLİ TAKIMI’MIZ YURDA DÖNDÜ

SERBEST DALIŞ MİLLİ TAKIMI’MIZ YURDA DÖNDÜ

11.CMAS Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası’na katılan Serbest Dalış Milli Takımı’mız yurda döndü.

Serbest Dalış Milli Takımı’mız, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 23-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 11. CMAS Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası’nda 4 kadın, 4 erkek olmak üzere toplam 8 sporcusuyla mücadele etti. 11. CMAS Serbest Dalış Havuz Dünya Şampiyonası’nda yarışlar, dinamik apnea(DYN-monopalet), dinamik apnea çift palet (DNF BF), dinamik apnea paletsiz (DNF), statik apnea (STA), hız apnea (100 m.), dayanıklılık apnea 8×50 m. ve 16×50 m. disiplinlerinde yapıldı.

Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen, Sırbistan’daki Dünya Şampiyonası’nı değerlendirerek, “Milli takım kadromuzu genç, yetenekli ve önümüzdeki yıllarda ülkemizi çok iyi temsil edecek sporculardan oluşturduk. Yarışmalardaki kararlılıkları, mücadeleleri için onlara, antrenörlerimize tek tek teşekkür ediyorum. Genç Millilerimiz, dünya şampiyonluğu heyecan ve deneyimini yaşadı. Bu tecrübe, onların gelecekteki başarıları için çok önemli bir kazanım olacak” dedi.

Dünya Şampiyonası’nda, Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen’in başkanlığını, Devrim Cenk Ulusoy ve Sertan Aydın’ın antrenörlüğünü yaptığı Serbest Dalış Milli Takımı kadrosunda kadınlarda Bilge Çingigiray, Zeynep Aydemir, Damla Pınar Özdemir ve Yasemin Ulucan, erkeklerde Eray Algan, Hasan Alper Özcan, Yunus Toparlak ve Görkem Gedik yer aldı.