TSSF SUALTI HOKEYİ BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

TSSF SUALTI HOKEYİ BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından gerçekleştirilen Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası, kadın ve erkeklerde toplam 32 takımın katılımıyla Gebze’de bugün başladı.

TSSF’nin 2-5 Eylül tarihlerinde düzenlediği Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda bugün başlayan Sualtı Hokeyi Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda, 23 spor kulübünden 20 erkek ve 12 kadın takımı madalya için mücadele edecek. Toplam 345 sporcu 4 gün boyunca havuzda nefeslerini tutarak finale gitmek için yarışacak.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, yarışmaya katılan tüm spor kulüplerine ve sporculara başarılar dileyerek, “Yüksek bir katılımla şampiyonamızı gerçekleştiriyoruz. Takımlarımızın ilgisi gerçekten mutluluk veriyor. Sualtı hokeyi, sualtı sporlarımızda dünyada markalaştığımız bir branşımız. Bu konuda altyapı çalışmalarımızı, mevcut takımlarımızın performanslarının artması için gerekli çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Bu şampiyonaya desteklerini esirgemeyen Kocaeli Valiliği, Kocaeli ve Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İl ve İlçe müdürlüklerine, Kocaeli Belediyesi, Gebze Kaymakamlığı ve Belediyesi’ne organizasyon ekibimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Müsabakalar, TSSF’nin youtube sayfasından
(https://www.youtube.com/c/TSSFYOUTUBETV) canlı olarak yayınlanıyor.

TSSF SUALTI HOKEYİ BÜYÜKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PROGRAMI:

Tarih: 2-5 Eylül 2021
Yer: Gebze Olimpik Yüzme Havuzu Gebze-Kocaeli

Yarışmalar:

  • 02 Eylül Perşembe saat 12:00-19:30
  • 03 Eylül Cuma 08:00-20:15
  • 04 Eylül Cumartesi 08:00-20:15
  • 05 Eylül Pazar 08:00-15:45
  • Kapanış ve ödül töreni: 05 Eylül saat 16:00