ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAŞ’TA BAŞLIYOR

ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAŞ’TA BAŞLIYOR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası, eşleriyle birlikte toplam 60 sporcunun katılımıyla Kaş’ta başlıyor.

TSSF’nin gerçekleştirdiği Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası, Antalya’nın Kaş ilçesinde bugün başlıyor. 30 yarışmacı ve 30 dalış eşi olmak üzere toplam 60 sporcu,  2021 yılında Türkiye’nin sualtı dünyasını fotoğraf ve video dallarında en iyi şekilde görüntülemek için mücadele edecek. Şampiyonada fotoğraf dalında balık, makro, tema, geniş açı ve modelli geniş açı olmak üzere 5 ayrı kategoride madalya için dalışlar yapılacak. Şampiyonanın tema kategorisi ise “Derisi Dikenliler” olarak belirlendi.

 Kaş sahilinde Kanyon, Heybeli Ada, Güvercin Ada ve Hidayet Koyu’nda 2 günde 4 ayrı dalış gerçekleştirilecek. Kerim Sabuncuoğlu başkanlığında 7 kişilik fotoğraf jürisi, Engin Aygün başkanlığında 5 kişilik video jürisi tarafından yarışmada çekilen görüntüler değerlendirilerek dereceye girenler belirlenecek. Balık, makro, tema, geniş açı, modelli geniş açı fotoğraf kategorilerinde ve video kategorisindeki madalyalar, 16 Eylül Perşembe günü düzenlenecek ödül töreninde takdim edilecek.

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “Serbest Dalış Open Açık Su Türkiye Şampiyonası’nın hemen ardından Kaş ilçemizde yine son derece güzel, dünya çapında başarılara imza attığımız Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nı yapıyoruz. En güzel fotoğraf ve video için dalış yapan sporcu ve eşlerine şimdiden bol şans ve başarılar diliyorum. Bu organizasyonda emeği geçen kişi ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

TSSF ALTIN PALET SUALTI GÖRÜNTÜLEME TÜRKİYE ŞAMPİYONASI PROGRAMI:

Tarih: 14-16 Eylül 2021

Yer: Antalya’nın Kaş ilçesi

Kapanış ve ödül töreni: 16 Eylül Perşembe saat 19:00-20:00