BAŞKANIMIZ OĞUZ AYDIN, İMEAK DTO, İBB İLE İZMİR’DEKİ DALIŞ, CANKURTARMA MERKEZLERİ VE SPOR KULÜPLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKANIMIZ OĞUZ AYDIN, İMEAK DTO, İBB İLE İZMİR’DEKİ DALIŞ, CANKURTARMA MERKEZLERİ VE SPOR KULÜPLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Federasyon Başkanımız Oğuz Aydın, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle İzmir’deki dalış, cankurtarma merkezleri ve spor kulübü temsilcilerinin katıldığı, sualtı camiasının sorunlarının ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirdi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İMEAK DTO Genel Sekreter Yardımcısı Ender Kahya, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Orhun Bilge, İBB Gençlik ve Spor Şube Müdürü Asım Bahadır Eroğlu’nun katıldığı toplantı, İMEAK DTO Meclis Salonu’nda dün (8 Şubat Salı) gerçekleştirildi. İzmir’deki dalış, cankurtarma merkezleri ve spor kulüplerinin temsilcilerinin mevcut sorunları, çözüm önerileri, İzmir’de bu yıl gerçekleştirilecek CMAS Sualtı Ragbisi Gençler Avrupa Şampiyonası hazırlıkları, İzmir’de  sualtı ragbisi yanında paletli yüzme, cankurtarma gibi diğer spor dallarının da yaygınlaştırılması ve cankurtarma yarışlarının organize edilmesi gibi gündem maddeleri ele alındı. İBB spor tesisleri ve havuzlarla ilgili saha ziyaretleri yapıldı.

Federasyon Başkanımız Oğuz Aydın, “Güzide şehrimiz İzmir’de gerçekleştirdiğimiz toplantıda, İMEAK DTO İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk ve İBB Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Hakan Orhun Bilge başta olmak üzere değerli kurumlarımızın yetkililerine sualtı camiamıza verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Spor kulüplerimizin, cankurtarma ve dalış merkezlerimizin yöneticileriyle bir araya geldik. Onların sorunlarını, taleplerini, daha iyiye ulaşmak için neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Ankara’dan sonra İzmir’de yaptığımız toplantımızı diğer şehirlerimizde de gerçekleştirip sualtı ailemize en iyi şekilde nasıl destek olacağımızı belirleyeceğiz. Camiamızın her üyesinin yanında olacağız” dedi.