Cankurtaran Eğitmenleri Semineri İlkyardım Güncelleme Programı başarı ile tamamlandı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun Cankurtarma Branşı için Antalya/Lara’da düzenlediği Cankurtaran Eğitmenleri Semineri İlkyardım Güncelleme Programı Merkezlerimizin ve Eğitmenlerimizin katılım ve katkılarıyla tamamlandı.

Sadece bilgi hayat kurtarmaz, doğru bilgi ve uygulama belki bir yaşama umudu verebilir. Bu nedenle Sualtı sporları federasyonu olarak dört bir yanı denizlerle çevirili ve bir çok göl, baraj, derelere ve havuzlara sahip ülkemizde suda boğulmayı önleme başta olmak üzere oluşabilecek kazalara önceden tedbir almak ve kaza sonrası ilkyardım müdahalesi gibi konularda güncel bilgilere sahip olmak adına eğitim programlarımıza gerek fiziksel gerekse online olarak devam edeceğiz.

Birbirinden değerli konunun uzmanı, sektörün bilinen çalışma arkadaşlarımız ile cankurtarma branşımızı geliştirecek, yarışmalar düzenleyerek eğitim ve performanslarımızı pekiştireceğiz.

Üç gün süren eğitimimizde Başkanımız Sayın Oğuz Aydın, Genel Koordinatörümüz Sayın Zafer Yüksel ve Donanımlı Dalış Kurul Başkanımız Sayın Bohaçhan Teleri bizzat organizasyonda bulunarak sektörün sorunlarını dinlediler ve gerekli notlarını aldılar. Çözüm için gerekli olan aksiyonu yönetim kurulu ile bir araya gelerek alacakların ifade eden Sayın Oğuz Aydın ‘Bu federasyon hepimizin, hep birlikte çalışarak hak ettiği noktaya taşıyacağız’ diyerek tüm Cankurtarma Merkezlerimize ve Cankurtaran Eğitmenlerimize ve Seminerimizi ziyaret eden T.G. Sahil Güvenlik Okul Komutanı Kıdemli Sayın Albay Engin Kuntay’a  teşekkür etti.