Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz AYDIN ilk röportajını  Samsun e-dergiye (https://samsunedergi.com)  verdi.

Derginin dördüncü sayısı yayına girdi. Takipçi sayısı  bir milyonu aşan  dünyanın pek çok yerinden  takip edilen  interaktif, video, animasyon  ve görsel destekli  Samsun  e-dergiye https://samsunedergi.com ve https://www.turkcell.com.tr/servisler/turkcell-dergilik adreslerinden erişile biliniyor.

Başkan Oğuz AYDIN röportajında:

‘’ Sualtı sporlarının gelişimi, deniz turizmi, sualtı dalışı, can kurtarma merkezlerinin katkısının artırılması, deniz kültür varlıkları ve deniz eko sistemimizin korunması için pek çok projemiz var!

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu olarak yeni dönemde yapılan bilimsel çalışmaları destekliyor ulusal ve  uluslararası tanıtımlarda etkin çalışmalar yapacak ekipler oluşturuyoruz.  Kültür Turizm Bakanlığı, ilgili belediyeler, üniversitelerimiz ve vakıflarla ortak projeler yürütmek için hazırlıklar yapıyoruz.

Coğrafi konumumuz ; Bizi denizci ülke ve millet yapan yüzlerce yıllık  kaderimizdir.

Böylesine güzel bir coğrafyada yaşayıp da mavi vatanın bize sunduğu deniz kültüründen, deniz ticaretinden, su ve sualtı sporlarından ülkemize yakışan seviyede sportif başarı sağlamalıyız. Ülkemizin kalkınmasında önemli girdilerden olan deniz turizmi için daha fazla çaba göstermeliyiz. Bizim, ülkemize hizmet borcumuz var.

Coğrafyasında uygarlıkların mirasını taşıyan dünyanın en güzel su altı cenneti Türkiye için çalışıyoruz. Bu tarihi miras, kültür, bu  mavi vatan bizim ve yarınlarımızın. SEN! BEN! yokuz BİZ! varız.’’ dedi. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun 2022-2025 yılı hedeflerini paylaştı.

https://samsunedergi.com/  linginden dergiyi ve  röportajı okuyabilirsiniz.