Şehitkamil Belediyesi Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri Tamamlandı

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ TAMAMLANDI

-ORGANİZASYONA, 21 FARKLI SPOR KULÜBÜNDEN 141 SPORCU KATILDI
Şehitkamil Belediyesi Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmeleri tamamlandı. Türkiye’nin en iyi sporcularının palet vurduğu organizasyonda kulvarlardaki mücadele büyük heyecana sahne oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilen Şehitkamil Paletli Yüzme Bireysel Açık Yaş Türkiye Şampiyonası, 7 il 21 farklı spor kulübünden 82 erkek, 59 kız, toplam 141 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Organizasyonun, Gaziantep Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen açılış seremonisinde; AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhttin Özbay, AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz ve TSSF Yönetim Kurulu Üyeleri sporcuları yalnız bırakmadı.

SPORA VERMİŞ OLDUĞU GÖNÜLDEN, DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın, organizasyonun açılış seremonisinde yaptığı konuşmada şu sözleri kaydetti:

“Uluslararası platformda ödül alan sporcular yetiştiren ve bu sporcularımızın üniversitelere yerleşmesini sağlayan Şehitkamil Belediyemize, sualtı sporlarına vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yarışmanın organizasyonunda bize desteklerini esirgemeyen Şehitkamil Belediyemize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda 21 kulübün 82 erkek, 59 kız 141 sporcunun yarıştığı bir Milli Takım seçmesi de yaptık. Organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkese bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum.”