Önemli duyuru: CMAS B SINIFI DÜNYA KUPASI ETKİNLİĞİ HAKKINDA

Federasyonumuzun 2022 yılı faaliyet programında yer alan ve Federasyon seçimlerinden önce İstanbul’da yapılacağı duyurulan CMAS B SINIFI DÜNYA KUPASI ETKİNLİĞİ müsabaka havuzu olarak seçilen havuzların Federasyon seçimlerinden sonra CMAS kurallarına uymadığı tespit edilmiştir. Bu sebeple bahsi geçen organizasyon 23-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında ANKARA – ODTÜ kapalı yüzme havuzunda yapılacağı CMAS yönetimi ile mutabık kalınmış ve müsabaka hazırlıklarına başlanılmıştır.

Fakat CMAS-TSSF Sualtı Hokeyi DÜNYA KUPASI, katılım sağlayan ülke sayısının CMAS kurallarında tanımlanan minimum sayıdan az olması nedeni ile CMAS’IN ilgili komisyonu tarafından federasyonumuz ile mutabık kalınarak iptal edilmiştir.

Federasyonumuz, katılmak isteyen ülkelerin mağdur olmaması için ODTÜ ile işbirliği içerisinde organizasyonun aynı tarihlerde C Sınıfı Dünya Uluslararası ve Kulüpler Kupası olarak yapılması teklifini CMAS’A bildirilmiş olup en kısa zamanda beklenen kararın alınması ile gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Sualtı kamuoyuna duyurulur.