FEDERASYON BAŞKANIMIZ OĞUZ AYDIN ÇANAKKALE’DE BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ , Çanakkale savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail KAŞDEMİR, Ayvacık kaymakamı Sayın İlker EKER ile Çanakkale il Milli Eğitim Müdürü Sayın Ferhat YILMAZ ile görüşerek Çanakkale’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
Çanakkale savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail KAŞDEMİR ile Çanakkale Hamidiye tabyasında gerçekleşen ziyarette; Başkanımız, Çanakkale’nin savaş ve arkeolojik batıkları ile dalış turizminin önemli rotalarından biri olduğunu ifade ederek, Çanakkale savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığımızın, Gelibolu tarihi sualtı parkının açılması ile Dalış turizimine kazandırılması ve savaş batıklarına dalışının önündeki engellerin kaldırılması sağlayan Çanakkale savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Sayın İsmail KAŞDEMİR’e teşekkür etmiştir. Bu alanda ortak çalışmalara hazır olduğunu ifade etmiştir.
Görüşmenin ardından, Federasyon Başkanımız, Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ’ı ziyaretinde TSSF ev sahipliğinde 4-9 Ekim 2022 de Antalya Kaş’ta 39 ülkeden 130 a yakın sporcunun katılımı ile yapılan CMAS 6. Serbest Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası ve son yedi ayda sporcularımızın ülkemizi temsilen katıldıkları uluslararası şampiyonalarda 53 madalya alarak, bir rekora imza attığını ifade ederek, Çanakkale’de yapılacak çalışmalarda Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ ‘tan destek istemiştir.
Valimiz ile yapılan görüşmenin ardından, Çanakkale il Milli Eğitim Müdürü Sayın Ferhat YILMAZ ‘ı makamında ziyaret ederek Çanakkale’de sualtı sporlarına ilgiyi artırmak sualtı dünyasıyla gençlerimizi tanıştırmak, tanıtım dalışları yapmak gibi ortak projeler geliştirilmesi konularında ayrıca bir görüşme gerçekleştirmiştir.
Görüşmelerin ardında, Ayvacık ilçesine geçerek incelemelerde bulunan Federasyon Başkanımız, Ayvacık Kaymakamı Sayın İlker EKER ile de ; Ayvacık bölgesinin dalış noktalarının tanımı dalış turizminden ilçenin elde edileceği gelirin arıttırılmasına yönelik çalışmalar ile özellikle Ayvacık Kaymakamlığımızca suda boğulma vakalarının azaltılmasına yönelik bölgede yapılan örnek bilgilendirme ve denetim çalışmalarını kapsayan bir görüşme gerçekleştirdi.