ÜÇ DÜNYA REKORUNA İMZA ATAN SPORCUMUZ FATMA URUK’U KUTLUYORUZ

ÜÇ DÜNYA REKORUNA İMZA ATAN SPORCUMUZ FATMA URUK’U KUTLUYORUZ

Federasyonumuzun Serbest Dalış Milli Sporcusu Fatma Uruk, Meksika’da Yutacan yakınlarındaki Yum-Kin adlı cenotenin (doğal derin çukur oluşumu) tatlı su ortamında 3 dünya rekorunu kırma başarısını göstererek ülkemizi gururlandırdı.

Sekiz aydır Meksika’da antrenmanlarını sürdüren Milli Sporcumuz Fatma Uruk, CMAS’ın izni ve onayı ile son üç günde peş peşe üç dünya rekoru denemesini başarıyla sonuçlandırdı. Tatlı suda yapılan rekor denemesinin ilki paletsiz değişken ağırlık kategorisinde oldu. 72 metrelik derecesiyle bu disiplinde dünya rekoru kıran milli sporcumuz, bu rekorunu geliştirmek için dün tekrar daldı. 77 metre ile bu derecesini yenileyen Fatma Uruk, elde ettiği bu başarıyla aynı zamanda erkeklerde İtalyan sporcu Michele Tomasside’ye ait olan 76 metrelik rekoru da geçmiş oldu.

Serbest Dalış Milli Sporcumuz Fatma Uruk, önceki gün çift palet sabit ağırlıkta dünya rekoru denemesini de başarıyla gerçekleştirmişti. Uruk, bu disiplinde Rus sporcu Olga Davydova’ya ait 65 metrelik rekoru geçerek 72 metreyle geçerek yeni dünya rekorunun sahibi olmuştu.

Üç günde üç ayrı tatlı su serbest dalış dünya rekoru kırarak ülkemizi gururlandıran Milli Sporcumuz Fatma Uruk’u azminden, disiplininden ve muhteşem başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.