Formlar

 

———————————————————————————————————————————–

TSSF E-Devlet Uygulamaları

———————————————————————————————————————————–

ANTRENÖR İŞLEMLERİ

———————————————————————————————————————————–

CANKURTARMA

———————————————————————————————————————————–

DONANIMLI DALIŞ

———————————————————————————————————————————–

HAKEM LİSANSLARI

———————————————————————————————————————————–

MİLLİLİK BELGESİ İŞLEMLERİ

———————————————————————————————————————————–

SPORCU ÖZGEÇMİŞ İŞLEMLERİ

Sporcu özgeçmiş belgelerinin e-imzalı olarak düzenlenebilmesi için aşağıdaki formların hazırlanarak info@tssf.gov.tr adresine e-posta ile yönlendirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir gecikmeye mahal verilmemesi için en az bir hafta önce talep edilmesi gerekmektedir.

———————————————————————————————————————————–

LİMAN BAŞKANLIĞI İŞLEMLERİ

Liman Başkanlığına başvuruda bulunmak isteyen dalıcı veya dalış eğitmenlerimize yönelik olarak aslı gibidir evrak talebinde bulunabilmek için aşağıdaki formların hazırlanarak info@tssf.gov.tr adresine e-posta ile yönlendirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir gecikmeye mahal verilmemesi için en az bir hafta önce talep edilmesi gerekmektedir.

———————————————————————————————————————————–

SPORCU LİSANSLARI

SPOR KULÜPLERİMİZİN VE ANTRENÖRLERİMİZİN DİKKATİNE

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Sporcu, Lisans, Vize ve Transfer Talimatı, Spor Hizmetleri ve Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde 13/07/2020 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve Federasyonumuz web sitesinde ‘Yönetmelik ve Talimatlarımız’ bölümünde yayınlanmıştır.

Sporcu lisans işlemleri için talimatta yer alan belgeler ile birlikte Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurulması gerekmektedir.

TALİMAT GEREĞİ YAPILACAK LİSANS ÖDEMESİ TÜM YAŞ GRUPLARI İÇİN  < TEB Tunalı Hilmi Şubesi IBAN TR95 0003 2000 0000 0066 6384 72> HESABINA YAPILACAKTIR.

2023 YILI LİSANS VİZE ÜCRETİ 50,75 TL’DİR

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu

———————————————————————————————————————————–

 

PADI ve SSI dalış sistemleri arasında yapılan protokol :

Yetkilendirme işlemlerinin yapılabilmesi için PADI ve SSI eğitmenleri tarafından aşağıdaki dokümanları, çalışacakları TSSF Yetkili Dalış Merkezi aracılığı ile bir dosya halinde Federasyonumuza ulaştırmaları gerekmektedir.

 1. Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğünden alınan “Adli Sicil Kayıt Belgesi”.
  * Belgenin verileceği kurum bölümünde “Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu” yazmalıdır. Bu belge E-Devlet uygulamasından da alınabilmektedir.
 2. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alınan “Son 3 yıl içerisinde bir defada altı aydan daha fazla veya bu süre içerisinde bir yıldan daha fazla cezası yoktur” şeklindeki belge.
 3. Sualtı Sporları, Cankurtarma, Su kayağı ve Paletli Yüzme Federasyonu Aletli Dalış Yönetmeliği ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Donanımlı Dalış Yönetmeliği ve Talimatına göre belgesi iptal edilmemiş ya da ödenmemiş para cezası bulunmamak, (Dilekçe Örneği)
 4. En az lise veya dengi okul mezunu olduğunu ispat eden bir mezuniyet belgesi kopyası.
 5. Eğitmen / Rehber Dalıcı Sağlık Raporu (TSSF Donanımlı Dalış Talimatı Form 11). Bu sağlık raporu bir sualtı hekimi tarafından imzalanmış olmalıdır.
 6. Dalış Kuruluşu Eğitmen / Rehber Dalıcı Çalışma Sözleşmesi (TSSF Talimatı Form 3).
  *Bu sözleşme hem PADI veya SSI Dalış Eğitmeni hem de Dalış Merkezinin Yetkili tarafından imzalanmalıdır.
 7. Yetkili Kişiler ve Dalış Eğitmeni İmza Örnekleri (TSSF Talimatı Form 4).
  *Bu formda PADI veya SSI Dalış Eğitmeni ile Dalış Merkezi Yetkilisinin imza örnekleri bulunmalıdır.
 8. Eğitmen ödentilerinin ödendiğine dair makbuz (TSSF İstek Formu).
  *Bu formu doldurarak TSSF ye yıllık dalış eğitmenliği harcınızı Kredi Kartı Bilgilerinizi yazarak kredi kartı ile ödeyebilir veya EFT/Havale gerçekleştirerek banka dekontu numarasını yazabilirsiniz.
 9. PADI veya SSI Türkiye Temsilciliğinden alınan öğretme yetkisine dair onaylı yazı.
 10. PADI veya SSI Dalış Eğitmenliği kartınızın fotokopisi.
  *Belgenizi yetkili dalış merkezi kanalıyla TSSF ye sunduğunuz an itibariyle PADI veya SSI daki eğitmenlik kaydınızın “Öğretebilir” statüde olması çok büyük önem taşımaktadır. Yetkili bir TSSF Dalış Merkezi bünyesinde çalışmaya başlamak için müracaat etmeden evvel PADI veya SSI Eğitmenlik belgenizi yenilediğinize ve öğretebilir statüde olduğunuza emin olunuz. Dijital eğitmen kartı kullanan Eğitmenlerin Türkiye temsilcileri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.