PORTEKİZ’DE BUGÜN BAŞLAYAN 18. CMAS DÜNYA SUALTI GÖRÜNTÜLEME FOTOĞRAF ŞAMPİYONASI’NDA MİLLİ TAKIMIMIZA BAŞARILAR

PORTEKİZ’DE BUGÜN BAŞLAYAN 18. CMAS DÜNYA SUALTI GÖRÜNTÜLEME FOTOĞRAF ŞAMPİYONASI’NDA MİLLİ TAKIMIMIZA BAŞARILAR

18.CMAS Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası, 21 ülkeninkatılımıyla  Portekiz’in Maderia Adaları’na bağlı Porto Santo Adası’nda bugün başlıyor. 4-9 Ekim tarihleri arasındadüzenlenecek şampiyonada ülkemizi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Sualtı Fotoğraf Milli Takımı temsil ediyor.

28 Eylül’de başlayan antrenman dalışları ile şampiyona öncesi son hazırlıklarını yapan TSSF Sualtı Fotoğraf Milli Takımı’mız, fotoğrafçı olarak Hakan Başar, Eser Paşa, dalış eşi olarak Ersin Tohumat, Tolga Pat ve Takım Kaptanı Asım Dumlu’dan oluşmaktadır.

Şampiyona balık, makro, tema, geniş açı, modelli geniş açı  ve kriatif olmak üzere 6 ayrı kategoride yapılacak. Madalyalar her kategoride ilk üç dereceye girenlere verilecek. Kategori sıralamasının yanı sıra alınan puanlara göre takım sıralamaları da belirlenecek.

SUALTI GÖRÜNTÜLEME MİLLİ TAKIMIMIZIN BAŞARILARI

Türk Milli Takımı, 2019 yılında  İspanya’nın Tenefire şehrinde düzenlenen 17. CMAS  Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası’nda Taner Atılgan ve Çağlar Atılgan ile Tema Kategorisi Dünya Şampiyonluğu’nu kazanmıştı. Ayrıca  fotoğrafçı olarak Taner Atılgan, Hakan Başar, dalış eşi olarak Çağlar Atılgan, Ersin Tohumat ve Takım Kaptanı Asım Dumlu’dan oluşan milli takımımız, takım sıralamasında da dünya üçüncüsü olmuştu.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen yaptığı açıklamada, “Sualtı görüntülemede son yıllarda dünya şampiyonluklarında önemli başarılar elde ediyoruz. Milli takım fotoğrafçılarımızın yakaladığı kareler dünya şampiyonluğu başarılarına imza atıyor. Umuyorum ki bu yıl da başarılarımız devam eder. Şimdiden katılan tüm sporculara, ortaya koyacakları çaba için, ülkemizi temsil ettikleri için teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.