Spor yapan kadınlara ve spora gönül vermiş kadınlara yol açın!

Spor yapan kadınlara ve spora gönül vermiş kadınlara yol açın!

Avrupa Konseyi Genişletilmiş Kısmi Spor Anlaşması Sekretaryası, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kamuoyuna açık olarak “Sporda Kadınlar” konulu Yuvarlak Masa Çevrimiçi Toplantısı 8 Mart 2022 tarihinde 09:30-11:30 (Türkiye saatiyle 11:30-13:30) saatleri arasında düzenleneceği bildirilmektedir.

Uluslararası uzmanlar, spor kuruluşları ve Avrupa Konseyi temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı, moderatörlüğünü EPAS Genel Sekreter Yardımcısı Francine Raveney’in yapacağı söz konusu etkinliğin web sayfasına https://www.coe.int/en/web/sport/8-march-international-women-s-day adresinden ulaşılmaktadır.

Spor yapan kadınlara ve spora gönül vermiş kadınlara yol açın!

Avrupa Konseyi’nin Spor Bölümü, kadın haklarını teşvik etme ve savunmada ve spor dünyasında cinsiyet eşitliğini sağlamada ön saflarda yer almaktadır.

Her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, Spor Bölümü, sporda kadınlara odaklanan bir çevrimiçi yuvarlak masa toplantısı düzenliyor. Bu, sporda cinsiyet eşitliği alanında yenilikçi çalışmalar yürüten uluslararası ana konuşmacıların sunumlarıyla başlayacak ve ardından yine bir futbol antrenörü de dahil olmak üzere bir grup uluslararası uzmanla birlikte resmi olmayan bir panel oturumu takip edecek.

Yuvarlak masa toplantısını takip etmek ve bu büyüleyici ama zorlu alan hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, resmi web sayfasının kayıt formu aracılığıyla kaydolarak bunu yapabilirsiniz.

  • Bilgi sayfası ve taslak program etkinliğin web sayfasında mevcuttur .
  • Kayıt olmak için lütfen İngilizce ve Fransızca olarak sunulan kayıt formunu doldurun ve gönderin. Etkinliği canlı takip etmek için link, kayıt yaptıran herkese etkinlikten kısa bir süre önce paylaşılacaktır.

PROGRAM : https://rm.coe.int/18-draft-programme-breakfast-round-table-international-women-s-day-202/1680a5a530