Sualtı Ragbisi Heyecanı Havuz İzmir de Başladı.

Sualtı Ragbisi U15 – U21 Türkiye Şampiyonası müsabakaları rekor katılım ile başladı.

23-25 Haziran 2023 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Havuz İzmir Tesisinde düzenlenen U15-U21 Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçme müsabakalarına,  U21 yaş kategorisinde dokuz erkek takımı, yedi kadın takımı, U15 yaş kategorisinde ise sekiz erkek takımı, beş kadın takımı olmak üzere 29 takım katılım sağlamış olup 350 sporcu ile son 10 yılın en yoğun katılımlı organizasyonu düzenlenmektedir. Aynı zamanda U15 kategorisi müsabakaları ilk kez düzenlenmektedir.

Turnuva esnasında milli takım teknik heyeti tarafından müsabakalar gözlemlenerek milli takım aday kadrosu için sporcular belirlenmektedir.

Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek amaçlı 16-19 Kasım 2023 tarihinde Yunanistan’ın Volos şehrinde düzenlenecek Sualtı Ragbisi Gençler (U21) Açık Avrupa şampiyonası için milli takım aday sporcuları çalışmalarını sürdüreceklerdir.

Müsabakalarda bizlere mükemmel ev sahipliği yapan Paydaşlarımız İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, İzmir Büyükşehir Belediyesine, Havuz İzmir İdareci ve Personellerine, Kulüplerimize, İdareci ve Antrenörlerimize ve mücadele eden tüm sporcularımıza teşekkür ediyoruz.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanlığı.