YURDA DÖNEN “DÜNYA ŞAMPİYONLARI” COŞKUYLA KARŞILANDI

YURDA DÖNEN “DÜNYA ŞAMPİYONLARI” COŞKUYLA KARŞILANDI

İtalya’daki 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Paletli Yüzme Genç Milli Takımı dün gece yurda döndü. Şampiyon milliler, TSSF yetkilileri, Bahçeşehir Belediyesi ve ailelerden oluşan kalabalık bir topluluk tarafından coşku ve tezahüratla karşılandı.

15 Haziran-18 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın Lignano Sabbiadoro kentinde düzenlenen, 22 ülkenin katıldığı 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda muhteşem başarılara imza atan TSSF Paletli Yüzme Genç Milli Takımı kafilesi, dün gece yurda dönüşünde Atatürk Havalimanı’nda coşkuyla karşılandı. TSSF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Arslan, TSSF Genel Sekreteri Hakan Aktaç, TSFF Spor Koordinatörü İrfan Kara, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Bahçelievler Belediyesi Spor İşleri Müdürü Sinan Aydın ve sporcu ailelerinden oluşan karşılama heyeti, sporcuları çiçeklerle karşıladı. 2 Dünya Şampiyonluğu, 1 dünya ikinciliği ve 1 dünya üçüncülüğü kazanan ay yıldızlı genç millilere, antrenörlerine ve teknik ekibe, yaşattıkları büyük gurur ve mutluluk için teşekkür edilerek sevinçleri paylaşıldı.

Su üstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleştirilen 17. CMAS Paletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonası’nda TSSF Paletli Yüzme Genç Milli Takımı, ülkemize 4 madalya ile döndü. Kaan Kahraman 1 altın ve 1 gümüş madalyaya imza atarken, bayrak takımımızdan Dünya Şampiyonluğu, Beril Ülker’den dünya üçüncülüğü geldi.

TÜRKİYE 4 MADALYA İLE 22 ÜLKE ARASINDA 4. SIRADA ŞAMPİYONAYI TAMAMLADI

Türkiye, 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya olmak üzere toplam 4 madalya alarak 22 ülke arasında şampiyonayı 4. sırada tamamladı. Şampiyonanın en başarılı ülkesi Rusya oldu. Rusya, 15 altın, 6 gümüş, 8 bronz olmak üzere 29 madalya kazandı.

TSSF PALETLİ YÜZME GENÇ MİLLİ TAKIM KADROSU

TSSF Paletli Yüzme Teknik Kurul Başkanı Özgür Alemdar’ın başkanlık, Eşref Ayvaz, Reşit Çevir, Bora Kaya ve Yasin Dönmez’in antrenörlük yaptığı Paletli Yüzme Genç Milli Takımı kafilemiz, 10 kadın ve 8 erkek sporcuyla İtalya’da ülkemizi temsil etti. Paletli Yüzme Genç Milli Takımı, kadınlarda Beril Ülker, Irmak Ertemel, Adasu Ramazanoğlu, Defne Deniz Kızılırmak, Hazal İrem Ateş, Zeynep Elbir, Azra Zeynep Ertunç, Selin Aksu, Beril Ceren Öztürk ve Ceren Güran’dan, erkeklerde Emir Yiğit, Kaan Kahraman, Emir Turan, Kenan Efe Uçkan, Mert Avcı, Yunus Ayvazoğlu, Burak Kaplan ve Enes Erbil’den oluşuyor.

FEDERASYON BAŞKANI PROF. DR. ŞAHİN ÖZEN’DEN, “HOŞGELDİNİZ” MESAJI…

TSSF Başkanı Prof. Dr. Şahin Özen, “İtalya’dan dört madalya ile yurda dönen, gururumuz olan Paletli Yüzme Genç Milli Takımı’mızı kutluyorum. Şampiyonayı altın madalya ile başlayıp, altın madalya ile bitirdiler. Gerçekten göğsümüz kabarttılar. Sporcularımıza, ailelerine, teknik ekibe ve antrenörlerine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU VİDEO LİNKİ

Kaan Kahraman’ın Dünya Şampiyonu olduğu yarışma, Beril Ülker’in dünya üçüncüsü olduğu yarışma ve madalya törenleri (12. ve 43. dk. arası) video linki: